لوازم یدکی

میل سوپاپ چیست و نحوه عملکرد:

میل سوپاپ

از آنجائی که خرابی این قطعه اثر نامطلوبی روی موتور خودرو می گذارد لذا توجه به علائم زیر میل سوپاپ بسیار مهم و حیاتی است پس با ایمن یدک خودرو همراه باشید.

در صورت عدم توجه به خرابی این سنسور لطمات جبران ناپذیری به موتور وارد می شوند. گاهی اوقات مجبور به تعمیر اساسی موتور و یا تعویض موتور میگردد.

روشن شدن چراغ چک

هنگامی که سنسور موقعیت میل سوپاپ خودرو خراب است یا به درستی کار نمیکند. اولین نشانه توجه این است که چراغ “Check Engine” شما در داشبورد روشن می شود. بدیهی است که چراغ “Check Engine” می تواند مشکلات مختلفی را نشان دهد و لزوماً حسگر موقعیت بد میل سوپاپ نیست.

مشکل در احتراق

این بدان معناست که سرانجام سیگنال آنقدر ضعیف است که اجازه نمی دهد اتومبیل روشن شود زیرا جرقه ای از احتراق ایجاد نخواهد شد.

در این حالت به دلیل افزایش سوخت در سیلندرها و ارسال اطلاعات نادرست از سنسور موقعیت میل سوپاپ به PCM موتور خودرو بدرستی کار نمی کند. لذا ضروری است نسبت به بررسی خطاهای سنسور اقدام نمایید.

متوقف شدن موتور در حال حرکت

حتی نمی توانید سرعت 50 کیلومتر در ساعت را طی کنید. شتاب ضعیف مربوط به ضعف سوخت رسانی توسط انژکتور می باشد. لذا بررسی سنسور میل سوپاپ پیشنهاد میگردد.

قفل شدن گیربکس

گیربکس در یک دنده قفل می شود تنها راه آن خاموش کردن موتور ، کمی صبر کردن و سپس راه اندازی مجدد است.این تنها یک راه حل موقت است و مشکل دوباره ظاهر می شود ، بنابراین تعویض سنسور به عنوان یک رفع دائمی ضروری است.

گاهی اوقات با پدیده لنگ مواجه خواهید شد حالتی که فقط شتاب و قدرت کمی از موتور را خواهید داشت. این حالت به شما اجازه می دهد تا خودرو رو به منتهی الیه سمت راست جاده و یا تعمیرگاه هدایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *